Dht - מהו הורמון

DHT 

אנחנו הרבה שומעים על DHT אבל כאשר מתחילים לחפש באינטרנט את הנושא "DHT" ו"חוסם DHT" לרוב יוצאים עם שאלות של "אממ, אבל מה זה DHT בדיוק?"האם זה באמת יכול למנוע ממני להקריח?"

אז אמנם ישנם המון מחקרים אבל אנחנו כאן בכדי לעזור לך להבין קצת יותר טוב את חוסמי DHT ו-DHT.

סיפור קצר: DHT, או דיהידרוטסטוסטרון, הוא הורמון מין גברי הנקשר לקולטנים בקרקפת שלך וגורם לנשירת שיער שמובילה להתקרחות גברית (הידועה גם בשם התקרחות אנדרוגנית) אצל גברים רגישים גנטית. חוסמי DHT הם תרופות ותוספי מזון שחוסמים DHT, כן ניחשתם נכון.

כמה זמן לוקח לרגישות DHT לגרום להתקרחות מוחלטת?

החדשות הטובות הן שזה לא קורה בן לילה. כדי להסביר זאת במלואו, עלינו לקחת צעד אחורה כדי לדון בארבעת השלבים של צמיחת שיער שתמיד מתרחשים על הראש שלך:

 

שלב האנגן: שלב הגדילה שנמשך בדרך כלל בין שנתיים לשש שנים, בתקופה זו מתחלקים תאי המטריקס ובונים את השערה בקצב אחיד ובהתמדה.

שלב הקטגן: שלב המעבר שנמשך רק מספר שבועות.

שלב הטלוגן: לתקופה זו אופיינית הפסקת הגדילה, התכווצות והתנוונות השורש ועלית השערה כלפי חוץ. זוהי תקופת המנוחה של המנגנון המייצר את השערה. היא נמשכת אצל בני אדם בין 3 ל-6 חודשים. השערה הישנה נושרת סמוך לבניית של השערה החדשה.

שלב אקסוגן: שלב הנשירה שגורם בדרך כלל לנשירת 100-150 שערות בכל יום.

השיער אובד בשלב האקסוגני כאשר הזקיק מייצר שיער חדש שדוחף החוצה את הישן.

חיי השיערה

אז אחרי שחפרנו קצת, איך בעצם DHT קשור לנשירת שיער?

כאשר DHT נקשר לקולטנים על זקיקי השיער, זה גורם להם לעבור תהליך הנקרא מזעור, שבו השלב האנאגן של מחזור הגדילה מתקצר בהדרגה. שלב האנאגן המופחת הזה מביא לשערות שהן גם דקות יותר וקצרות יותר.


עם הזמן, כאשר כל זקיק שיער עובר שלב אנגן קצר יותר, שערות חדשות הופכות בסופו של דבר כל כך קטנות עד שהן אינן מסוגלות לחדור דרך העור, כמו אותם זרעים ששתלת בשיעור מדעים בכיתה ג' שמעולם לא עלו.


אז מה ניתן לעשות בשביל לחסום את הDHT הרלוונטי?

זה המקום שבו חוסמי DHT נכנסים לתמונה.

אז ישנם המון סוגי חוסמי DHT אך כפי שכבר הסברנו רוב החוסמים יפגעו במיניות הגברית שלך מה שרוב הגברים לא רוצים שיקרה… אך היתרון המשמעותי בויטמינים ומינרלים שלא כמו חוסמי DHT, ויטמינים ומינרלים לא יסכנו את בריאותך המינית כשאתה משתמש בהם לפי ההוראות.

ישנם סוגים שונים של ויטמינים אשר מסייעים בכך שניתן לראות לדוגמא במוצר Thrive של רשת הרמוני

מספר ויטמינים שיכולים לסייע וחשוב לאזן אותם בגופכם

Vitamin B3 - רכיב חשוב אשר מסייע בהזרמת דם לקרקפת בצורה גבוהה יותר ניתן למצוא אותו במקורות טבעיים כגון: אבוקדו, זרעי חמניות, אפונה ירוקה, דגי כבד (כולל שמני דגים) פטריות

Biotin - Vitamin B7 - ביצים, סלמון ועוד

Zinc and Selenium - ניתן למצוא במקורות כגון: בשר אדום, שקדים, גרעיני דלעת, חיטה נבט ועוד

Vitamin E, מגנזיום ועוד


ישנם המון רכיבים שונים אשר מסייעים בצורה טבעית לשמור על הקרקפת אותם ניתן למצוא במוצר Thrive של הרמוני המסייע בנשירת שיער ושמירה על איזון השיער.

בקיצור אם אתה חושש מתרופות חוסמי DHT כמו פינסטריד ודוטאסטריד, אתה לא לבד.לשימוש בתרופות לנשירת שיער כאלה עלולות להיות תופעות לוואי שליליות בחלק מהגברים, והן אינן מומלצות לשימוש על ידי נשים. 

אז לכן חשוב להזין את הגוף בויטמינים שהוא דורש ויותר חשוב לשמור על איזון באוכל, בשינה, בשתייה וכו 

אם יש לכם עוד שאלות, נשמח לסייע ולעזור


לפרטים נוספים על תוסף התזונה הטבעי של רשת הרמוני - Thrive - לחץ כאן