האם זה מספיק לצרוך רק ויטמינים?

האם זה מספיק לצרוך רק ויטמינים?

צריכה של ויטמינים באמצעות תוספי תזונה הפכה להיות עניין שבשגרה עבור רבים מאתנו. שכן, זה ידוע שאלה מסייעים בשמירה על הבריאות הכללית של הגוף. מאמר זה יבחן את הוויטמינים השונים מקרוב, כדי להבין אם זה מספיק לצרוך אותם כך סתם או שמא, יש צורך בביצוע פעולות נוספות. הישארו כאן ותהיו בטוחים שאתם נוטלים את הוויטמינים שלכם כמו שצריך.

 

לא על הוויטמינים לבדם

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במודעות בכל הנוגע לצריכת וויטמינים. יש לא מעט אנשים שיודעים למשל שצריכה של וויטמינים ומינרלים שנמצאים במזון, עשויה להתפוגג בעקבות הליכי בישול ואפייה שונים. אך מעטים מודעים לעובדה שהוויטמינים שהם צורכים באמצעות תוספי תזונה, עשויים להיפגם בעקבות הליכים שונים שמתרחשים בגוף. רבים מאתנו נוטלים וויטמינים, בידיעה שאלה ייספגו בגוף שלנו בקלות. מדובר בסברה שגויה והגיע הזמן להיות מודעים אליה. זו ההזדמנות לציין שמדובר בהליך מורכב יותר ממה שאנו מתארים לעצמנו. שכן, מומחים טוענים שצריכת וויטמינים ומינרלים יכולה להתקיים על הצד הטוב ביותר במצבים שבהם הגוף שלנו מקבל את התנאים הבסיסיים שיובילו לספיגה מקסימלית. בשורות הבאות נציין בהרחבה את התנאים הללו שיאפשרו להגיע לתוצאה מיטבית, כדי שכל אחד מהקוראים יוכל ליישם אותם.

 

שעות שינה מאוזנות

הגוף צריך להיות פנוי לקבלת והטמעת הוויטמינים. לכן, יש צורך בשעות שינה מאוזנות ומספקות. REM  הינה ההגדרה הרפואית לשינה בריאה שכוללת כמה מחזורי שינה שמתקיימים במהלך הלילה. מי שחווים שינה מסוג זה לאורך זמן, יעלו את הסיכויים לספיגת הוויטמינים בגוף וימנעו את הופעתם של תסמינים מורכבים, לדוגמא, נשירת שיער, עצבנות ודיכאון.

 

תזונה בריאה

נטילת וויטמינים הינה חיונית לגוף, אך היא לא מהווה תחליף לתזונה בריאה. חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ולצרוך 3 ארוחות מלאות ביום שיכללו ירקות, פירות, דגנים מלאים ואגוזים. שכן, אלה מובילים להליך ספיגה מיטבי של הוויטמינים בדם. בנוסף לכך, מומלץ להימנע מצריכה של מאכלים מהונדסים שעשויים לפגוע בבריאות הגוף.

 

שתיית מים מרובה לאורך היום

המים מסייעים לתפקודים שונים בגוף שלנו. זו הסיבה שאנו שומעים לא פעם המלצות על צריכת מים שמותאמת לגילנו, לרמת הפעילות הגופנית שאנו מבצעים ולתנאי מזג האוויר ששורים בחוץ. צריכת כמות מים מועטה לאורך זמן עשויה לפגוע בגוף באופן ניכר. אחד התרחישים הנפוצים ביותר שעשויים לבוא לידי ביטוי במצב שכזה הינו נשירת שיער, ערפול ואיבוד הכרה. לעומת זאת, צריכה קבועה של מים בהתאם להנחיות, צפויה לחזק את הגוף ולהוביל לספיגה מיטבית של הוויטמינים שנצרכים ממאכלים ותוספי תזונה כאחד.

 

כושר גופני

אי אפשר לכתוב על ספיגה מרבית של וויטמינים, מבלי לציין את החשיבות של הפעילות הספורטיבית שצריכה להתבצע על בסיס קבוע. שכן, זו מובילה לחילוף חומרים מהיר ומאפשרת לוויטמינים להיספג בגוף בקלות. יחד עם זאת, חשוב לציין שאתלטים ומי שעוסקים בספורט כמקצוע, עלולים להיות חשופים להידלדלות ברמת הוויטמינים בגוף. לכן, יש לבדוק ששאר התנאים שהוצגו לעיל יבואו לידי ביטוי, כדי שהגוף יוכל להתחזק ולשמור על הוויטמינים השונים.

 

לסיום

זה לא מספיק לצרוך וויטמינים בלבד. שכן, יש צורך בשמירה על אורח חיים בריא שכולל שעות שינה מאוזנות, תזונה בריאה, צריכת מים בהתאם לצורך וקיום פעילות גופנית על בסיס יום יומי. בשלב זה אתם מכירים בכל המידע החיוני, כך שנותר לכם רק להשיג את הוויטמינים האיכותיים של הרמוני | Harmony שיאפשרו לכם לשמור על שגרת חיים מאוזנת ובריאה לאורך זמן.