מיזותרפיה

מזותרפיה לשיער לטיפול בנשירת שיער היא שיטת טיפול הנחשבת אצל נשים. שיטה זו תמנע התקרחות ותייצר צמיחה מחודשת של שיער. תהליך המזותרפיה כולל החדרה עמוקה לתוך העור באמצעות מחטים קטנטנות ודקות במיוחד. הוספה של מינרלים, ויטמינים ומרכיבים המוכרים כנוגדי חמצון. בעזרת הטיפול ניתן לחדש ולרענן את מרקם העור באזור הטיפול. באמצעות החדרת חומרים טבעיים שלאורך השנים, הגוף שלנו מייצר פחות ופחות. בין החומרים הללו יש לציין את הקולגן והאלסטין.

 

טיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים

הטיפול במזותרפיה מראה לאורך השנים, הצלחות באחוזים גבוהים מאוד. לפיכך, מפתחי השיטה בדקו את האפשרות לטפל בשיטה זו גם באזורים נוספים של הגוף. מזותרפיה לשיער נועדה לאנשים הסובלים מנשירת שיער מואצת וכתוצאה מכך השיער שלהם הפך דליל. קרחות התחילו להתגלות. תופעת ההתקרחות בקרב גברים ובעיקר בקרב נשים, מביאה עמה, באופן מידי, לירידה חדה בביטחון העצמי. מזותרפיה נחשבת עדין לשיטת טיפול חדשנית המייצרת תגובות ביולוגיות מיטיבות, הפועלות במטרה לייצר שיקום של זקיקי השערה והחיזוק שלהם.

 

הטיפול הלכה למעשה

טיפול מזותרפיה לשיער מתבצע באמצעות הכנסה של תמיסות טבעיות מתחת לעור המטופל, תחת עור הקרקפת בהחדרה ישירה. ההחדרה עצמה מתבצעת באמצעות רולר מחטני, המורכב ממחטים דקות ביותר, היוצרות נקבים קטנים ועדינים, המאפשרים לחומרים הפעילים מהתמיסות, לחדור לשכבת הדרמיס בקרקפת.

אין מדובר בטיפול חד פעמי אלא, בסדרת טיפולים לשיער, הנמשכים בין חצי שנה לשנה, תלוי בחומרים בהם נעשה שימוש ובמצבו של המטופל. טיפול מזותרפיה מתבצע פעם עד פעמיים בחודש בתקופה זו. לאחר חצי שנה יתבצע אבחון מצב ובהתאם לתוצאותיו יוחלט האם יש צורך בהמשך טיפול או, שהתוצאה המיוחלת הושגה. לעיתים, מתקבלת החלטה להמשיך במה שנקרא - טיפולים תומכים, המבוססים בעיקר על צמחי מרפא.

 

המטופלים הקלאסיים

טיפול מזותרפיה לשיער מתאים בעיקר לנשים, החוות נשירה מואצת של שיער.  הסטטיסטיקה מראה שאחת מכל ארבע נשים סובלת מנשירת שיער מה שמעיד את תופעה מוכרת. התקרחות נשית היא הדרגתית מאוד והמאפיין העיקרי שלה הוא דילול בנפח השיער. בעיקר באזור הקדמי של הפדחת ובמקרים קשים יותר, תראה הקרחה משמעותית. מוכרים מקרים רבים של הקרחה הנובעת מרגישות יתר להורמון הטסטוסטרון, המשפיע גם על צמחית השיער. סיבה נוספת, מעט פחות שכיחה היא שחלות פוליציסטיות (שחלות מוגדלות המכילות כמות רבה של זקיקים, ביציות לא בשלות לשחרור והתעברות). הזקיקים המרובים מכונים, בין השאר, ציסטות ולכן, השם – תסמונת השחלות הציסטיות. באופן מפתיע תופעה זו משפיעה גם היא על איכות השיער ועל דילולו. ישנן נשים שרק בתקופות בהן מתחלפת עונה בשנה, מורגשת אצלן תופעה של נשירה מוגברת של שיער. לאחר מכן, הדבר מסתיים והשיער מתאזן בחזרה ומתמלא.

 

החומרים בהם נעשה שימוש בטיפול מזותרפיה

החומרים בהם נעשה שימוש בטיפולי מזותרפיה הם חומרים טבעיים בלבד ומתבססים על וויטמינים ומינרלים. חומרים אלה מכילים גם נוגדי חמצון חשובים. הסרום בו עושים שימוש בקרקפת מכיל פפטיד ותמצית של פרח התלתן. הפפטיד מייצר ירידה ברמת האינזים 5 אלפא רזוקטאז ולפיכך, הורמון ההידרו טסטסטרון מפחית את הפעילות. הורמון זה הוא אולי החשוב ביותר הורמונאלית והמשפיע ביותר במצבים של נשירת שיער. שימוש נוסף נעשה בתמצית צמח ה- swertia japonica, הנחשב יעיל מאוד במניעת נשירה של שיער, מחזק ומשקם, מעכב תהליכי חמצון וכו'. זאת ועוד, גם תמציות תה ירוק, רוזמרין ורימונים מסייעים לחיזוק השיער, הם משפרים את זרימת הדם לזקיקים של השערות ומשביחים את תהליך ההזנה של הקרקפת.

 

יעיל ובמקרה זה גם בטוח

מזותרפיה לשיער נחשב לטיפול יעיל המעורר תגובה טובה, המייצרת שיקום וחיזוק של זקיקי השערות. כמו כן, משפר טיפול המזותרפיה את הזרמת הדם לקרקפת, דבר המסייע בעצירת תהליך נשירת השיער או לפחות, מסייע בהקטנת קצב הנשירה ובעידוד צמיחה של שיער חדש. בסיום סדרת הטיפולים השיער נראה בריא ומלא יותר, חזק ובעל ברק חיוני. טיפול מזותרפיה מודרני מותאם אישית לכל מטופלת, בהתאם למצב השיער שלה ועוצמת הנשירה ממנה היא סובלת. כמו בכל דבר הקשור לבעיה רפואית, אבחון טוב מוביל לטיפול המותאם היטב לצרכי המטופלת.

 

סיכונים

סוג התהליך המזותרפיה נחשב לטיפול בטוח יחסית, המתבצע על ידי רופא המתמחה בכך.

כל הליך רפואי טומן בחובו רמה כזאת או אחרת של סיכונים וחשוב להכיר זאת. הסיכון השכיח ביותר הוא זיהום הנובע מההזרקות המתבצעות ישירות לקרקפת.

הזרקות אלו יוצרות פצעי דקירה קטנים העלולים להזדהם, בעיקר במצב בו לא הייתה שמירה מספקת על היגיינה. חשוב תמיד לשים לב שהמבצע מקפיד להשתמש בציוד נקי וסטרילי ושנקודות ההזרקה נקיות, בטרם מוזרק החומר. סיכון נוסף שחשוב להכיר הוא תגובה אלרגית לאחד מהחומרים המוזרקים לקרקפת. אי לכך, חשוב ליידע את הרופא המבצע בכל רגישות לכל חומר או מרכיב מזון להם אתם רגישים. ניתן בהחלט לבצע בדיקת אלרגיות לפני הטיפול הראשון, על מנת להיות בטוחים שלא קיימת רגישות כלשהי.

 

דברים נוספים שעלולים לקרות: חבלות ונפיחויות באזורים בהם התבצעה הזרקה לקרקפת. תופעת לוואי זו מוכרת מאוד והיא חולפת, על פי רוב, בתוך מספר ימים ספורים. הטיפול המומלץ למצב של חבלה או נפיחות הוא – קרח. קרח יוריד את הנפיחות וירגיע את המקום.

מומלץ לא ליטול תרופות לדילול דם בכדי להקטים את הסיכוי לשתפי דם.

לעוד פרטים על הרמוני היכנסו לאתר