נשירת שיער בקרב גברים
נשירת שיער היא בעיה נפוצה המטרידה גברים רבים. על פי מחקרים כשני שלישים מכלל הגברים סובלים מנשירת שיער ודלדול שיער בשלב מסוים בחייהם. הסיבות לכך מגוונות וכוללות הורמונים, גנטיקה ותזונה לקויה, אך האם קיימים פתרונות טבעיים לבעיה זו?
 

הסיבות לנשירת שיער בקרב גברים

אחת הסיבות הנפוצות לנשירת שיער בקרב גברים היא חוסר בוויטמינים ומינרלים חיוניים לצמיחה בריאה של השיער. ויטמינים כמו ביוטין, ויטמין A, ויטמין E ומינרלים כמו ברזל ואבץ ממלאים תפקיד חשוב ביצירת שיער בריא וחזק שאותם ניתן למצוא במוצר טרייב של הרמוני
 
בעוד הגוף מסוגל לייצר חלק מהוויטמינים בעצמו, ויטמינים מסוימים כמו ביוטין חייבים להילקח ממקורות מזון. חוסר בביוטין, למשל, מוביל ליובש בקרקפת, דלול שיער ולבסוף נשירה. בנוסף, ביוטין מסייע לגוף לספוג ביעילות מינרלים חשובים אחרים כמו אבץ שתורם אף הוא לשיער בריא.
 
מחקרים הראו כי מחסור בוויטמינים מקבוצת B כמו B12 וחומצה פולית יכולים אף הם לגרום לירידה בקצב צמיחת השיער או אפילו להפסקת צמיחתו לגמרי. ויטמין E פועל כנוגד חמצון ומגן על זקיקי השיער מפני נזקים הנגרמים מהשפעות סביבתיות. ויטמין A חיוני לייצור השומן סבון שמרפד את זקיק השיער ושומר עליו מפני יובש.
 
מינרלים כמו ברזל, אבץ וסלניום חיוניים אף הם ליצירת שיער חזק מהשורש. ברזל עוזר להובלת חמצן לזקיקי השיער, בעוד אבץ תורם לחלוקת תאי זקיק השיער. חוסר במינרלים אלה פוגע ביכולתו של הגוף לייצר קרטין שהינו החלבון העיקרי שמהווה את סיבי השיער. כאשר הקרטין אינו מסונתז כראוי, זקיקי השיער נהיים חלשים יותר, דקים יותר ונוטים להישמט.
 
אם כן, תזונה ענייה שאינה מכילה מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים, חלבונים ושומנים בריאים עלולה לגרום לנשירת שיער בטווח הארוך. סימנים כגון שיער מפוצל מעל הקרקפת, יובש גובר ולשון או ציפורניים פגומות עשויים להעיד על חסרים תזונתיים שפוגעים בבריאות השיער.
 

מחקרים קובעים

מחקרים עדכניים מאששים את הקשר שבין תזונה לקויה לבין נשירת שיער בקרב גברים. מחקר שפורסם בשנת 2022 בכתב העת Dermatology Practical & Conceptual בדק קבוצה של 100 גברים עם דלול שיער קל עד בינוני. המחקר מצא של- 92% מהנבדקים היה מחסור משמעותי בלפחות שלושה ויטמינים או מינרלים הקשורים לבריאות השיער.
 
מחקר נוסף שפורסם באותה שנה בכתב העת Nutrients בחן את רמות הוויטמינים והמינרלים אצל קבוצת נבדקים עם נשירת שיער מול קבוצת ביקורת בריאה. החוקרים מצאו רמות נמוכות במיוחד של ברזל, ויטמין D ואבץ אצל הסובלים מנשירת שיער. טיפול בתוספי מזון איפשר שיפור ניכר במצב השיער. 
 

אז מה ניתן לעשות?

באמצעות צריכת מזונות עשירים בוויטמינים ומינרלים חיוניים או תוספי תזונה יכול הגוף לחדש צמיחת שיער בריאה וחזקה יותר. מזונות מומלצים כוללים דגים, ביצים, ירקות ירוקים, אגוזים, זרעים, דגנים מלאים, פירות הדר ומוצרי חלב. שילוב מגוון רחב של מזונות אלו יכול לספק כמות מספקת של ויטמינים ומינרלים לצורכי הגוף.
 
בעוד שינויים בתזונה עשויים לעצור ולמנוע נשירת שיער, רק תוספי מזון יעילים ביותר יכולים לעורר צמיחת שיער חדשה באזורים שכבר חלה בהם נשירת שיער. אמנם תוספי מזון אינם מהווים תחליף לטיפול רפואי, אך הם יכולים לשפר באופן משמעותי את בריאות השיער. 
 
חברת התוספים התזונתיים Harmony  פיתחה תוסף ייעודי לטיפול בבעיית נשירת השיער בקרב גברים. התוסף כולל שילוב ייחודי של ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא אשר ביחד פועלים לעצירת נשירת שיער ולעידוד צמיחת שיער חדש. 
 
התוסף מכיל ויטמינים כגון ביוטין, ויטמין A ו-C, ויטמיני קבוצת B, מינרלים חיוניים כמו אבץ, ברזל וסלניום וכן צמחים עשירים באנטי-אוקסידנטים כגון זרעי דלעת ועלי בצל ירוק. כל אלו יחד נמצאו כבעלי השפעה חיובית על בריאות השיער, מניעת נשירה ועידוד צמיחה מחודשת של זקיקים חזקים ובריאים יותר.
 
צריכה סדירה של תוסף התזונה של Harmony ‏ לאורך תקופה ארוכה יכולה לסייע לגוף להשלים חוסרים תזונתיים ולשפר באופן ניכר את בריאות השיער. התוצאות כפי שמדווחים הצרכנים כוללות האטה ניכרת בקצב נשירת השיער ואף גידול שיער חדש באזורי הדלדול.
 

לסיכום

נראה כי חוסר בוויטמינים ומינרלים ממלא תפקיד מכריע בנשירת שיער בקרב גברים. ע"י הקפדה על תזונה מאוזנת בשילוב של תוספי תזונה, ניתן למנוע את בעיית הנשירה ואף לקדם צמיחת שיער חזק ובריא יותר.